Straipsnių paieška
2013-05-23

10 dažniausių CV klaidų

1. Gramatinės klaidos yra lemiamos susidarant įspūdį apie kandidatą.

Nesvarbu, koks geras darbuotojas būtumėte, bet jei CV paliksite nors vieną klaidą, greičiausiai ją pastebėjus jūsų gyvenimo aprašymas bus iš karto ištrintas. Galbūt kandidatuojant į nekvalifikuotą darbą yra atleistina CV palikti vieną ar dvi klaidas, bet žmonėms su aukšta kvalifikacija šiukštu.

2. CV kelioms skirtingoms pozicijoms iš karto.

Jeigu kandidatuojate į pardavimų vadybininko poziciją, tuomet visa Jūsų CV turi būti orientuota į pardavimus, buhalterio į apskaitą ir tt. Neverta aprašyti informacijos, kuri niekaip nėra susijusi su darbu į kurį kandidatuojate. Kursai, darbo patirtis studijų arba vasaros atostogų metu, programos kurios niekaip nesusijusios su darbu, ne tik išplečia CV, bet ir sudaro įspūdį, kad blaškotės ir nežinote ko norite.

3. Neįrašytos arba atmestinai aprašytos paskutinės darbovietės.

Dėl neaprašytų darboviečių CV dažnai atsiranda spragų, kurios kelia labai daug klausimų darbdaviui. Taip darantys žmonės dažnai priskiriami prie tų, kurie atmestinai atlieka savo darbą, todėl net ir pakvietus juos į pokalbį dažniausiai jie nėra samdomi.

4. Įtraukta per daug informacijos.

Jeigu esate patyręs darbuotojas, darbdaviui tikrai nereikia žinoti, kokiais pažymiais baigėte studijas arba, kad vasaromis dirbote padavėju. Taip pat daugelis daro klaidą įrašydami visus kursus ir sertifikatus, kurie jų manymu „kelia“ CV vertę. Darbdaviui svarbi tik ta informacija, kuri tiesiogiai susijusi su jų siūlomo darbo pobūdžiu. Nepamirškite, kad gyvenimo aprašymas turėtų užimti ne daugiau 2 laipus ir tik kritiniais atvejais 3.

5. Įtraukėte darbus po kelis mėnesius.

Darbdaviai labai nemėgsta darbuotojų, kurie dažnai keičia darbus. Galbūt tai buvo iš pat pradžių laikina darbo sutartis, bet verčiau tokias darbovietes ištrinti iš CV, ypač jei jos nelabai susijusios su siūlomo darbo pobūdžiu.

6. Įtrauktas prisistatymas, kuris neatitinka darbdavio reikalavimų.

Jeigu CV pradžioje įtraukėte prisistatymą, pasistenkite, kad jis būtų kuo labiau pritaikytas konkrečiam darbui arba bent jau darbo sričiai. Tai ypač svarbu siunčiant CV iš karjeros portalų, kur prisistatymas yra privalomas.

7. Darbo pobūdžio aprašymas neatskleidžia jūsų sugebėjimų.

Dažnai darbuotojai šią CV dalį laiko nesvarbia, todėl ją parašo atmestinai arba iš viso neįtraukia į CV. Darbdaviui svarbu, ką darėte šiame darbe, ko pasiekėte, galbūt buvote paskirtas prie svarbių projektų ir puikiai susitvarkėte? Jei šios informacijos nėra CV, tai darbdavys visada kvies tą kandidatą, kuris tai aprašė.

8. Įtraukėte nesusijusias pareigas arba darbo aprašymą.

Galbūt kažkada seniai buvote siuvėjas arba architektas, bet šiuo metu dirbate visai kitoje srityje. Tuomet neverta į CV įtraukti šių pareigybių, nes geriausiu atveju darbdavys tiesiog praleis šį skyrių, o blogiausiu pamanys, kad labai blaškotės tarp darbų.

9. Nėra jokių pasiekimų.

Net jei tai pirmas Jūsų darbas, vis tiek pagalvokite, kokius pasiekimus galite aprašyti. Galbūt buvote išrinktas mėnesio darbuotoju? Sukūrėte sistemą, kuri pagreitino darbo našumą? Buvote geriausias savo komandoje? Būtinai tai paminėkite savo CV.

10. Esate per daug kuklus.

Galite būti tinkamiausias darbuotojas įmonei, bet jeigu nemokėsite bent truputį pasigirti savo pasiekimais, liksite už borto, nes jus aplenks gerokai gudresni kolegos. Pirmas įspūdis apie žmogų paprastai susidaromas iš CV, todėl pasistengti tikrai verta.

Jūsų vardas:
Ruta
Manau, labai nevyke patarimai
Rašykite mums kilus klausimams.
Būsime labai dėkingi, jei pranešite mums apie pastebėtas
tinklapyje klaidas ar pageidaujamas funkcijas.
Teiraujuosi dėl:
Jūsų vardas:
El.pašto adresas:
Telefonas(nebūtina):
Klausimai, pageidavimai:
Prašome palaukti...